Otwarcie sezonu żeglarskiego już w najbliższy weekend

Zapraszamy do wzięcia udziału w otwarciu sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu, które odbędzie się w dniach 27-29 maja (piątek – niedziela) w Porcie Jachtowym przy ul. Warzelniczej 1.
Weekend pełen wrażeń zacznie się już w piątek koncertem szantowym Grupy Folkowej Formacja, który odbędzie się w Reducie Morast.
W sobotę zaplanowano rozpoczęcie Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w klasie Laser, a także regat “Trzy Perły”, które równo o godzinie 9.00 zaczną pierwszy wyścig z wysokości linii Molo. Dla najmłodszych żeglarzy odbędą się regaty “Optymistyczny Kołobrzeg”. Zmagania zawodników będzie można podziwiać z redy Portu Kołobrzeg oraz wzdłuż plaży wschodniej.
O godzinie 12.00 rozpocznie się część oficjalna otwarcia sezonu żeglarskiego, w programie zaplanowano ceremonię żeglarską, złożenie kwiatów przy pomniku “Tym, co zginęli na morzu”, a także odsłonięcie polera upamiętniającego Antoniego Szarmacha, zasłużonego dla kołobrzeskiego żeglarstwa.
Ponadto w sobotę w czasie trwania regat w Porcie Jachtowym zostanie wydanych 1000 porcji ryby przez Organizację Producentów Ryb – Bałtyk.
Natomiast w niedzielę odbędzie się zakończenie Mistrzostw Wojewódzkich w klasie Laser, a także regat “Trzy Perły”.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg wraz z Kołobrzeską Grupą Regatową, Klubem Morskim Joseph Conrad, Ligą Morską i Rzeczną, Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz Miasto Kołobrzeg. Partnerami wydarzenia są Pomorze Zachodnie, Polska Żegluga Bałtycka, Organizacja Producentów Ryb – Bałtyk, Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, Fregata, Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu oraz Zespół Szkól im. Macieja Rataja w Gościnie. Wydarzenie zostało również objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

Udostępnij