Port Jachtowy – Marina Solna ikoną Pomorza Zachodniego

 

Czytelnicy “Gazety Wyborczej” w plebiscycie Supermiasta i Superregiony 2023 uznali Port Kołobrzeg wraz z Mariną Solną za współczesną ikonę Pomorza Zachodniego.

Po nagrodach dla Kołobrzegu i Reduty Morast przyszedł czas na Marinę Solną i cały Port Kołobrzeg. Dzisiaj ma to symbolicznie znaczenie, ponieważ 3 dni temu właśnie w Marinie Solnej zainaugurowano starania Kołobrzegu o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Jak mówi Prezes Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. Artur Lijewski: To wielkie wyróżnienie, docenienie mojej i mojego zespołu pracy oraz konsekwencji w działaniu, zauważenie wizji jaką realizujemy. I potwierdzenie słuszności kierunku, w którym idziemy. Niezmiernie będzie nas to motywowało do dalszego działania, żeby rozbudowywać marinę i żeby to miejsce nie zmieniło swojego oblicza. Jako małe porty mamy problem z dostępem do finansowania, wiec wszystko dzieje się wolniej niż byśmy chcieli. Będziemy starać się o środki zewnętrzne w nowych rozdaniach. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy oddali na nas głos.

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. od 2000 roku administruje terenami portowymi, realizując przyjętą strategię i konsekwentnie pozyskując środki finansowe na modernizację infrastruktury. Od momentu przejęcia portu jachtowego, od razu zaplanowano jego modernizację, które realizowana była na przestrzeni ostatnich lat. To łącznie 4 duże inwestycje, zwieńczone rewitalizacją Reduty Morast. To również szereg mniejszych zadań jak np.: ścieżka edukacyjna z informacjami o historii i teraźniejszości obiektu oraz całego portu, edukacja historyczna, projekty ekologiczne i wiele innych.

 

 

info: https://koszalin.wyborcza.pl/koszalin/7,179397,29708257,port-morski-kolobrzeg-z-marina-solna-ikona-pomorza-zachodniego.html

Udostępnij