Morze atrakcji w Porcie Kołobrzeg

Druga połowa sierpnia to dobry czas do pierwszych podsumowań sezonu letniego w Porcie Kołobrzeg, który w tym roku obfitował w wiele atrakcji. Rejsy pasażerskie to jedna z największych atrakcji Portu Kołobrzeg a w lipcu tego roku odnotowaliśmy znaczny wzrost liczby turystów korzystających z ich oferty. To nie tylko wzrost o niemal 30 tysięcy w stosunku do lipca 2020 roku ale również wzrost o 2 tysiące w stosunku do 2019 roku, czyli okresu sprzed pandemii. Port Pasażerski tętni życiem nie tylko za sprawą statków wycieczkowych, w tym roku to również zasługa nowej atrakcji jaką jest koło widokowe, a także targ z lokalnymi wyrobami oraz pamiątkami, które chętnie odwiedzają turyści i mieszkańcy Kołobrzegu.

W Marinie Solnej można natomiast zauważyć wzrost liczby gości odwiedzających Kołobrzeg jachtami. W okresie od początku czerwca do końca lipca odwiedziło nas 619 gości, to o blisko 200 gości więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i ilość porównywalna do okresu sprzed pandemii. Ponadto w tym roku w Marinie Solnej znajduje się rekordowa liczba atrakcji, to między innymi tawerna w Reducie Morast, Kołobrzeski Tramwaj Wodny kursujący po wodach portowych i rzece Parsęcie, Portowa Strefa Chill z atrakcyjną ofertą kulturalną, a także Miasteczko Rodzinne i Wesołe Miasteczko dla zapewnienia rozrywki młodszym gościom.

Niezmiennie od lat dużym zainteresowaniem cieszy się Targ Rybny w Porcie Rybackim, gdzie znajdują się sklepy ze świeżymi rybami od lokalnych rybaków oraz najróżniejsze przetwory rybne od lokalnych firm. Ponadto w Porcie Rybackim można z bliska zobaczyć trud pracy ludzi morza i zapoznać się z budową i wyposażeniem kutrów.

 

Udostępnij