oferta pracy – specjalista ds. finansowo-księgowych

OFERTA PRACY

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. zatrudni:

Stanowisko: Specjalista ds. finansowo – księgowych

Zakres obowiązków:
– terminowe i prawidłowe prowadzenie ewidencji księgowej kosztów, dekretacja dokumentów;
– prowadzenie ewidencji księgowej przychodów ze sprzedaży, kontrola wystawionych faktur
i uzgadnianie sprzedaży;
– prowadzenie ewidencji i rozliczanie rozrachunków oraz ich monitoring;
– wprowadzanie płatności do systemu bankowego oraz planowanie i nadzorowanie płatności;
– sporządzanie rejestrów i deklaracji VAT;
– przygotowywanie i weryfikacja danych do deklaracji podatkowych;
– bieżąca analiza i uzgadnianie sald kont księgowych;
– udział w procedurach zamknięcia okresów sprawozdawczych i roku obrotowego;
– sporządzanie finansowo – księgowych sprawozdań GUS;
– udział w bieżących pracach działu finansowo – księgowego.

Wymagania
Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku – mile widziane.
Wykształcenie kierunkowe (preferowane: finanse i rachunkowość).
Znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych.
Znajomość obsługi programów finansowo – księgowych (preferowana Symfonia).
Dobra znajomość MS Office, w tym programu Excel.
Zdolność analitycznego myślenia, dobrej organizacji pracy własnej, odpowiedzialność, samodzielność i systematyczność.

Umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.

Zatrudnienie od 1.01.2024.

Praca stacjonarna.