Regaty Planet Baltic Sup Race

3 sierpnia 2019 roku rozegrane zostaną regaty Planet Baltic Sup Race. Po raz trzeci do Kołobrzegu przyjadą zawodnicy i zawodniczki z Polski oraz z zagranicy. Zgłoszono udział reprezentantów z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Organizator oczekuje potwierdzenia zespołu z Rosji. Impreza wpisuje się w kalendarz wydarzeń sportowych Zachodniego Wybrzeża, jako jedyna organizowana na morzu a dedykowana deskom SUP.

W tym roku zawodnicy zmierzą się w dwóch klasach: Open i Pro. Kobiety i mężczyźni wystartują w konkurencjach: Technical Sprint (dystans do 500m), Long distance (dystans do 1000m), Downwind (dystans około 2000m, start z morza w kierunku brzegu). Nowością będzie rozegranie po raz pierwszy w Polsce sztafety damsko-męskiej. Konkurencja ta zaczyna zyskiwać na popularności w światowym SUPie. Organizatorzy mają nadzieję, że zyska ją także w Polsce.

Planet Baltic Sup Race jest także trzecią imprezą, która wchodzi w skład Polish Sup Tour 2019. PST jest nową inicjatywą, mającą na celu stworzenie cyklu powiązanych ze sobą imprez stand up paddle, które z czasem przyciągną profesjonalnych zawodników z kraju i zagranicy.

Regaty w Kołobrzegu w tym roku przygotowywane są na 50 zawodników, którzy będą walczyć o nagrody finansowe i rzeczowe.

Po zakończeniu regat Planet Baltic Sup Race 2019, rozegrany zostanie wyścig Grand Prix Polish Sup Tour, w którym wezmą udział zawodnicy startujący wcześniej w Wałczu i Pamiątkowie.

Partnerem Głównym Planet Baltic Sup Race jest firma Burco Development – Rogowo Pearl. Partnerem Grand Prix Polish Sup Tour 2019 jest Fundacja Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej G.Gerlach – Zegarki polskie.

Partnerzy: Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg, Baltica Wear, Hotel New Skanpol, On Lemon, Dolina Charlotty Resort @ Spa, Malinne, Miasto Kołobrzeg, MOSiR Kołobrzeg, Vionelli.

Patronat medialny: Wślizgu! Supsurfer.pl

Organizator: Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl w Kołobrzegu.

Strona imprezy: FB @planetbalticsuprace @polishsuptour

Udostępnij