Żaglowiec ORP Iskra zawita w Kołobrzegu (aktualizacja)

27 sierpnia do Kołobrzegu zawinie flagowy żaglowiec Marynarki Wojennej ORP Iskra. Zacumowanie zaplanowano na godzinę 10.00 przy Nabrzeżu Szkolnym w Marinie Solnej. Wcześniej jednostka przedefiluje wzdłuż wybrzeża. Na pokładzie okrętu znajduje się grupa podchorążych Akademii Marynarki Wojennej, którzy odbywają praktyki morskie. Wizytę zorganizowała Liga Morska i Rzeczna, która od wielu lat współpracuje z 3 Flotyllą Okrętów.
 
Młodzi członkowie Ligi odbywają rejsy szkoleniowe na żaglowcu, ćwicząc swoje umiejętności teoretyczne w praktyce. W tym samym dniu o godzinie 16.00 załoga i studenci złożą wiązankę kwiatów przy pomniku kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego, pierwszego powojennego komendanta Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Stało się tradycją, że okręty Marynarki Wojennej, które wpływają do naszego portu honorują w ten sposób tego niezwykle zasłużonego dla Polski oficera. W sobotę w godzinach 11.00 – 17.00 dowódca okrętu zaprasza wszystkich chętnych do wejścia na pokład żaglowca. Załoga zapozna z marynarskim życiem, budową okrętu, a szczególnie zainteresowanych nauczy węzłów marynarskich. Następnego dnia – niedziela o godz. 10.00 na żaglowcu odprawiona zostanie marynarska msza święta. Każdy kto ma taką wolę będzie mile przyjęty. W poniedziałek w godzinach porannych żaglowiec odcumuje i uda się w dalszą drogę do Gdyni.
EDIT: Z przyczyn niezależnych wejście ORP Iskra do Kołobrzegu zostaje przesunięte na sobotę. Dalsze informacje podamy w najbliższym czasie. Termin może się jeszcze opóźnić.

 

Udostępnij